Статус тимчасового захисту для українців 2022 WithPortugal
Blog single

Статус тимчасового захисту для українців 2022

На жаль, у зв'язку з останніми подіями - пости з інформацією про міграцію актуальні як ніколи. Посилаючись на офіційні португальські джерела, ми зібрали міні-гайд для українських громадян, переміщених внаслідок збройного конфлікту.

Португалія одна з перших європейських країн, яка ухвалила резолюцію, що спрощує процес легалізації для українців. Базуючись на ній, людям надається особливий статус, «режим тимчасового захисту» (regime de proteção temporária), який включає в себе ось такий пакет документів:

  • Título de Residência
  • Número de Identificação Fiscal (NIF)
  • Número de Identificação da Segurança Social (NISS)
  • Número de Utente do Serviço Nacional de Saúde (SNS)

Тривалість перебування під таким режимом становить один рік, але цей термін можна продовжити залежно від воєнної ситуації у рідній країні.

Подати заявку на отримання статусу можна онлайн, або в одному із центрів допомоги мігрантам, Centro Nacional de Apoio à Integração do Migrante (CNAIM), в Лісабоні, Порту чи Фару. Міграційна служба, SEF, також приймає заявки, але це залежить від міста, адже її філіали відкриті не всюди. Законом передбачається що Serviço de Finanças, Segurança Social і Serviço Nacional de Saúde надають відповідні номери (NIF, NISS, N° SNS) автоматично. Наразі цей процес вже здійснюється і вас повідомлять про їх надання, за контактними даними, вказаними при здійсненні запиту на тимчасовий захист. Проте звернутись за медичною допомогою, можливо навіть до отримання відповідного ідентифікаційоного номера.

 

Крім того, існує Alto Comissariado para as Migrações (ACM), який займається питаннями релокації та житла, і Instituto de Emprego e Formação, який допомагає з працевлаштуванням через сайт Portugal for Ukraine. На цьому ж порталі можна знайти багато іншої корисної інформації. 

Також варто згадати, що діти віком до 18-ти років мають повне право на безкоштовну шкільну освіту. Щодо ВНЗ, то програма ще розробляється і це питання потрібно вирішувати безпосередньо в самому університеті. А якщо ви хочете підтвердити свій диплом у Португалії, то вам потрібно заповнити цю форму. Більше інформації ви можете знайти на офіційному сайті Міністерства освіти, DGES.  

Щодо мого особистого досвіду, у моєї знайомої з допомогою regime de proteção temporária приїхала племінниця. Проте, всі питання з транспортом та житлом вона вирішувала сама. А ось щодо документів - процедура виявилася дуже повільною. У SEF працівники ще не до кінця знайомі з програмою, тому прийняття заявки затяглося. З отриманням Número de Identificação da Segurança Social та Número de Saúde – аналогічна ситуація. Finanças відреагували оперативно і при першому візиті вже дали Número de Identificação Fiscal.

Можливо, це залежить від регіону самої країни і в зоні Лісабону все працює оперативніше. Проте, загалом, програма ще перебуває у стадії розробки та держ. працівники до кінця не проінструктовані, що ускладнює процес. Головне в цій ситуації – відвідати згадані вище інстанції і говорити, наполягаючи на своєму. Це уміння необхідне у міграції.

Якщо ж ви не володієте португальською мовою, то можете ознайомитись з цією статтею. Також в соц. мережах існує безліч груп допомоги, а наші спеціалісти завжди готові вам допомогти.  

Ukrainian Refugees UAPT - організація, яка зараз активно займається допомогою українцям.

Все буде Україна!

  
оставить комментарий

Авторизуйтесь, оставив свое имя и/или email

Имя*

Комментарий*

Купить рекламу в этом Блоге
Подпишитесь на рассылку

Чтобы не пропустить новые статьи

Поддержите работу нашей редакции

Присоединяйтесь к нам в социальных сетях