Українські школи у Португалії
Blog single

Українські школи у Португалії

У минулих публікаціях ми вже розглядали тему освіти у Португалії, враховуючи типи шкіл, структуру навчання і т. ін. Проте, тема цієї статті особлива - сьогодні ми розповімо вам саме про українські навчальні заклади, які співпрацюють із Міжнародною Українською Школою (МУШ)/Міністерством Освіти і Науки України (МОН) та виконують шляхетну місію: збереження українських традицій, звичаїв та культури. 

Варто зазначити, що ці школи - суботні та їх відвідування нееквівалентно португальським навчальним закладам, згідно з Lei n.85/2009. 

  • Культурно-освітній центр “Відродження”, Фатіма

Пані Наталія Щербатюк, директор “Відродження”. Facebook

“Відродження” - культурно-освітній центр, створений при асоціації українців у Португалії «Собор» у жовтні 2008. До початку прибуття українських переселенців школа налічувала 28 учнів, зараз - 43. 

Пані Наталія зауважила, що "Одні діти навчаються за програмами і отримують табелі та атестати, інші - для того, щоб навчитись читати та писати, вивчати наші традиції та історію." Крім цього, вчителі у “Відродженні” віддаються на 100%: "У нас немає іншого вибору, окрім, як подати весь шкільний матеріал" - розповідає директор. 

Школа суботня, проте, якщо діти потребують додаткові заняття - викладачі проводять їх онлайн.

Щодо оцінювання, діти пишуть самостійні, семестрові та контрольні роботи, а у кінці навчального року приїжджають методисти з МУШ та роблять “фінальне” тестування. Також учні можуть скласти іспит ДПА, який організовується працівниками Міжнародної Української Школи. 

По закінченні навчання учні “Відродження” отримують табелі, свідоцтва та атестати державного зразка України.

 
  • Катехитична школа оо. Василіан, Лісабон

Сторінка катехитичної школи oo. Василіан у Facebook

Ця релігійна школа знаходиться у Лісабоні. Її головна місія: “творити спільноту любові, об᾽єднану християнськими цінностям, яка б послідовно проводила дитину дорогою істини, добра і краси та допомагала розкритися і всебічно розвиватись кожній особистості”.

У закладі навчаються діти від 5 до 7 років та учні від 13 років. Також проводиться підготовка до Першої сповіді та Урочистого Святого Причастя і подальші уроки для “післяпричасників” - дітей, які вже приступали до Першої Сповіді та мають бажання надалі поглиблювати свої знання стосовно християнства. 

Крім цього діти вчаться писати і читати, а вчителі проводять уроки українознавства, де ознайомлюють учнів з культурною та духовною спадщиною України. 

Також, крім навчання, заклад проводить різноманітні розвиваючі заходи: екскурсії, подорожі та літні християнські табори.

Зверніть увагу, що ця школа не співпрацює з Міжнародною Українською Школою (МУШ)/Міністерством Освіти і Науки України (МОН)

  • Українська суботня школа “Оберіг”, Ешторіл, Кашкайш

Сторінка української суботньої школи “Оберіг” у Facebook

Головна мета суботньої школи “Оберіг” - збереження української мови та культури. Зараз там навчається 250 дітей, для 180 із яких - заклад став другою домівкою та можливістю продовжити навчання українською після початку війни. 

“Оберіг” поєднує у собі “дві культурні традиції у вихованні підростаючого покоління: європейську та класичну національну педагогіку”. Оцінювання проводиться за загальноосвітньою програмою - це внутрішнє тестування або ж тестування, яке проводиться МУШ у кінці навчального року. Додатково, вчителі готують учнів  до ДПА та ЗНО. 

Крім цього, при школі працює дитячий садок для дітей 3-5 років. Є можливість всі учні школи мають можливість розвивати свої таланти та здібності в танцювальному колективі, вокальному та художньому гуртках.

  • Культурно-освітній центр “Світлиця”, Касень, Сінтра

Сторінка культурно-освітнього центру “Світлиця” у Facebook

“Світлиця” працює як культурно-освітній центр при асоціації та офіційно зареєстрована в Португалії.  “Мета цього закладу зберігати та розвивати українські традиції, звичаї і культуру” - розповідає пані Любов, директор НЗ “Світлиця” та керівник асоціації “Пліч-о-пліч”. Щотижня тут проходять різноманітні культурні заходи, спрямовані на вшанування нашої спадщини. 

Школа працює лише у суботу, з 9 до 18. Для навчання відкриті всі класи (з 1 по 11), де у кожному по 10-15 дітей. Також є садок, де 30 дітей. З початку війни в Україні “Світлиця” прийняла до 180 нових учнів.

Заклад працює згідно із МОУ, а педагоги мають власні методики, які допомагають дітям якнайкраще зрозуміти шкільний матеріал. Крім цього, завдяки співпраці з МУШ - шкільні підручники безкоштовні.

Оцінювання проводиться на основі контрольних/самостійних робіт і усних відповідей. Також учні можуть написати ДПА.

У кінці навчального року МУШ проводить атестацію учнів та видаються свідоцтва і табелі українського зразка. 

Хочемо щиро подякувати за співпрацю неймовірним педагогам, які допомогли нам у написанні цієї статті та відповіли на наші запитання. Як говорив Т. Г. Шевченко: “Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь”. 

Якщо ви офіційний представник української школи в Португалії і хочете, щоб ми додали інформацію про вашу школу в цю статтю, відправляйте нам лист на пошту 1803rs@gmail.com і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

оставить комментарий

Авторизуйтесь, оставив свое имя и/или email

Имя*

Комментарий*

Купить рекламу в этом Блоге
Подпишитесь на рассылку

Чтобы не пропустить новые статьи

Поддержите работу нашей редакции

Присоединяйтесь к нам в социальных сетях